  • Mfr # PTGNL2525M16
  • Zoro # G2934839
Overall Length
150.00mm
ISO Number
PTGNL2525M16
Shank Height
25.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PTGNL2525M16
Overall Length
150.00mm
Shank Height
25.00mm
Shank Width
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
ISO Number
PTGNL2525M16
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PTGN, Overall Length 150.00mm