  • Mfr # PRDCN2525M10
  • Zoro # G2926999
Overall Length
150.00mm
Insert Cutting Edge Length
10.00mm
Shank Height
25.00mm
Shank Width
25.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PRDCN2525M10
Country of Origin
Sweden
Dimensions
Overall Length
150.00mm
Insert Cutting Edge Length
10.00mm
Shank Height
25.00mm
Shank Width
25.00mm
ISO Number
PRDCN2525M10
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PRDC, Overall Length 150.00mm