  • Mfr # PRDCN3225P12
  • Zoro # G2926116
Overall Length
170.00mm
Shank Width
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
PRDCN3225P12
Country of Origin
Sweden
Dimensions
Overall Length
170.00mm
Shank Width
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
Shank Height
32.00mm
ISO Number
PRDCN3225P12
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PRDC, Overall Length 170.00mm