  • Mfr # PRGCL2525M12
  • Zoro # G2916550
Overall Length
150.00mm
Shank Height
25.00mm
ISO Number
PRGCL2525M12
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
PRGCL2525M12
Overall Length
150.00mm
Shank Height
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
Shank Width
25.00mm
ISO Number
PRGCL2525M12
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PRGC, Overall Length 150.00mm