  • Mfr # SDHCL2525M11
  • Zoro # G2955455
Overall Length
150.00mm
Cutting Direction
Left Hand
Insert Cutting Edge Length
11.00mm
Shank Width
25.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
SDHCL2525M11
Overall Length
150.00mm
Insert Cutting Edge Length
11.00mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
25.00mm
Cutting Direction
Left Hand
ISO Number
SDHCL2525M11
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, SDHC, Overall Length 150.00mm