  • Mfr # SDHCR2525M11
  • Zoro # G2955839
Overall Length
150.00mm
Cutting Direction
Right Hand
ISO Number
SDHCR2525M11
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SDHCR2525M11
Overall Length
150.00mm
Shank Height
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
11.00mm
Shank Width
25.00mm
Cutting Direction
Right Hand
ISO Number
SDHCR2525M11
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, SDHC, Overall Length 150.00mm