  • Mfr # SDNCN2020K11
  • Zoro # G2962945
Overall Length
125.00mm
ISO Number
SDNCN2020K11
Shank Height
20.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
SDNCN2020K11
Overall Length
125.00mm
Shank Height
20.00mm
Shank Width
20.00mm
Insert Cutting Edge Length
11.00mm
ISO Number
SDNCN2020K11
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, SDNC, Overall Length 125.00mm