  • Mfr # SRDCN2525M10
  • Zoro # G2904048
Overall Length
150.00mm
ISO Number
SRDCN2525M10
Shank Width
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
10.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SRDCN2525M10
Overall Length
150.00mm
Shank Width
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
10.00mm
Shank Height
25.00mm
ISO Number
SRDCN2525M10
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, SRDC, Overall Length 150.00mm