  • Mfr # SSDCL2525M12
  • Zoro # G2902508
Overall Length
150.02mm
Shank Height
25.00mm
Shank Width
25.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SSDCL2525M12
Overall Length
150.02mm
Shank Height
25.00mm
Shank Width
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
Cutting Direction
Left Hand
ISO Number
SSDCL2525M12
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, SSDC, Overall Length 150.02mm