  • Mfr # SSDCR2525M12
  • Zoro # G2904127
Overall Length
150.02mm
Shank Height
25.00mm
ISO Number
SSDCR2525M12
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
SSDCR2525M12
Overall Length
150.02mm
Shank Height
25.00mm
Shank Width
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
ISO Number
SSDCR2525M12
Cutting Direction
Right Hand
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, SSDC, Overall Length 150.02mm