  • Mfr # SVHBR3225P16
  • Zoro # G2954466
Overall Length
170.00mm
Shank Height
32.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SVHBR3225P16
Overall Length
170.00mm
Shank Height
32.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Shank Width
25.00mm
ISO Number
SVHBR3225P16
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, SVHB, Overall Length 170.00mm