  • Mfr # SVJBL2525M11
  • Zoro # G2929257
Overall Length
150.00mm
ISO Number
SVJBL2525M11
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SVJBL2525M11
Overall Length
150.00mm
Insert Cutting Edge Length
11.00mm
Shank Height
25.00mm
Shank Width
25.00mm
ISO Number
SVJBL2525M11
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, SVJB, Overall Length 150.00mm