  • Mfr # SVVBN3225P16
  • Zoro # G2899726
Overall Length
170.00mm
ISO Number
SVVBN3225P16
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
SVVBN3225P16
Overall Length
170.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
32.00mm
ISO Number
SVVBN3225P16
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, SVVB, Overall Length 170.00mm