  • Mfr # CRSNL2525X12-P
  • Zoro # G2943500
Overall Length
130.00mm
ISO Number
CRSNL2525X12-P
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
CRSNL2525X12-P
Country of Origin
India
Dimensions
Overall Length
130.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
Shank Height
25.00mm
Shank Width
25.00mm
ISO Number
CRSNL2525X12-P
CRSN
Coolant Fed
Coolant Through
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, CRSN, Overall Length 130.00mm