  • Mfr # DCLNL2020X12-P
  • Zoro # G2964266
Overall Length
115.00mm
Shank Width
20.00mm
ISO Number
DCLNL2020X12-P
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DCLNL2020X12-P
Overall Length
115.00mm
Shank Width
20.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
Shank Height
20.00mm
ISO Number
DCLNL2020X12-P
Insert Holding Type
Top and Hole Clamping
Coolant Fed
Coolant Through
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DCLN, Overall Length 115.00mm