  • Mfr # DCLNL2525X16-P
  • Zoro # G2926070
Overall Length
135.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DCLNL2525X16-P
Overall Length
135.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
25.00mm
80 Degrees Diamond
Coolant Fed
Coolant Through
ISO Number
DCLNL2525X16-P
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DCLN, Overall Length 135.00mm