  • Mfr # DCLNR2020X12-P
  • Zoro # G2966104
Overall Length
115.00mm
Right Hand
Coolant Fed
Coolant Through
Shank Width
20.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DCLNR2020X12-P
Overall Length
115.00mm
Shank Width
20.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
Shank Height
20.00mm
Right Hand
Coolant Fed
Coolant Through
ISO Number
DCLNR2020X12-P
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DCLN, Overall Length 115.00mm