  • Mfr # DDJNL2525X11-P
  • Zoro # G2942015
Overall Length
140.00mm
ISO Number
DDJNL2525X11-P
Insert Cutting Edge Length
11.00mm
Shank Width
25.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DDJNL2525X11-P
Overall Length
140.00mm
Insert Cutting Edge Length
11.00mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
25.00mm
ISO Number
DDJNL2525X11-P
DDJN
Coolant Fed
Coolant Through
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DDJN, Overall Length 140.00mm