  • Mfr # DDJNR2020X15-P
  • Zoro # G2967039
Overall Length
125.00mm
ISO Number
DDJNR2020X15-P
Shank Width
20.00mm
Coolant Fed
Coolant Through
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
DDJNR2020X15-P
Overall Length
125.00mm
Shank Width
20.00mm
Insert Cutting Edge Length
15.00mm
Shank Height
20.00mm
ISO Number
DDJNR2020X15-P
Insert Shape
55 Degrees Diamond
Coolant Fed
Coolant Through
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DDJN, Overall Length 125.00mm