  • Mfr # DSSNL2525X12-P
  • Zoro # G2968265
Overall Length
138.65mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DSSNL2525X12-P
Overall Length
138.65mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
Top and Hole Clamping
Coolant Fed
Coolant Through
ISO Number
DSSNL2525X12-P
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DSSN, Overall Length 138.65mm