  • Mfr # DSSNR2525X12-P
  • Zoro # G2964555
Overall Length
138.65mm
Shank Width
25.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
DSSNR2525X12-P
Overall Length
138.65mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
45 Degrees
Coolant Fed
Coolant Through
ISO Number
DSSNR2525X12-P
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DSSN, Overall Length 138.65mm