  • Mfr # DTGNL2020X16-P
  • Zoro # G2903996
Overall Length
115.00mm
Shank Height
20.00mm
Coolant Fed
Coolant Through
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DTGNL2020X16-P
Overall Length
115.00mm
Shank Height
20.00mm
Shank Width
20.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Coolant Fed
Coolant Through
ISO Number
DTGNL2020X16-P
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DTGN, Overall Length 115.00mm