  • Mfr # DTGNR2525X16-P
  • Zoro # G2931068
Overall Length
130.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DTGNR2525X16-P
Overall Length
130.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
25.00mm
ISO Number
DTGNR2525X16-P
Triangle
Coolant Fed
Coolant Through
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DTGN, Overall Length 130.00mm