  • Mfr # SBN20-32K-E
  • Zoro # G2937316
Overall Length
120.00 mm
Cutting Direction
Neutral
Seat Size
32 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
SBN20-32K-E
Country of Origin
Germany
Dimensions
Overall Length
120.00 mm
Seat Size
32 mm
Shank Width
31.75 mm
Shank Height
31.75 mm
Cutting Direction
Neutral
ISO Number
SBN20-32K-E
Shank Shape
Square
Description
Triangle Turning Insert, Walter Cut, Neutral, Cut-Off, Seat Size 32 mm, Shank Width 31.75 mm, Coolant Fed Non-Coolant Through