  • Mfr # A1254TFT-3.5
  • Zoro # G4021287
Overall Length
70 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1254TFT-3.5
Country of Origin
Brazil
Dimensions
Drill Bit Size
3.5 mm
Overall Length
70 mm
Flute Length
1 107/200 in
Shank Dia.
3.5 mm
Drill Point Length
1.05 mm
Shank Length
31 mm
Maximum Drilling Depth
1.5350 in
Decimal Equivalent
0.1378
Description
Taper Length Drill Bit, Drill Bit Size 3.5 mm, Drill Bit Point Angle 118 Degrees , 6 Facet Point, High Speed Steel, TiNAl