  • Mfr # A1254TFT-3.7
  • Zoro # G4021311
Overall Length
70 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A1254TFT-3.7
Country of Origin
Brazil
Dimensions
Drill Bit Size
3.7 mm
Overall Length
70 mm
Flute Length
1 107/200 in
Shank Dia.
3.7 mm
Shank Length
31 mm
Maximum Drilling Depth
1.5350 in
Drill Point Length
1.11 mm
Decimal Equivalent
0.1457
Description
Taper Length Drill Bit, Drill Bit Size 3.7 mm, Drill Bit Point Angle 118 Degrees , 6 Facet Point, High Speed Steel, TiNAl