  • Mfr # A1254TFT-3.8
  • Zoro # G4021348
Overall Length
75 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A1254TFT-3.8
Country of Origin
Brazil
Dimensions
Drill Bit Size
3.8 mm
Overall Length
75 mm
Flute Length
1 693/1000 in
Shank Dia.
3.8 mm
Maximum Drilling Depth
1.6930 in
Drill Point Length
1.14 mm
Shank Length
32 mm
Decimal Equivalent
0.1496
Description
Taper Length Drill Bit, Drill Bit Size 3.8 mm, Drill Bit Point Angle 118 Degrees , 6 Facet Point, High Speed Steel, TiNAl