  • Mfr # A1254TFT-4.3
  • Zoro # G4021302
Overall Length
80 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1254TFT-4.3
Country of Origin
France
Dimensions
Drill Bit Size
4.3 mm
Overall Length
80 mm
Flute Length
1 17/20 in
Shank Dia.
4.3 mm
Shank Length
33 mm
Maximum Drilling Depth
1.8500 in
Drill Point Length
1.29 mm
Decimal Equivalent
0.1693
Description
Taper Length Drill Bit, Drill Bit Size 4.3 mm, Drill Bit Point Angle 118 Degrees , 6 Facet Point, High Speed Steel, TiNAl