  • Mfr # A1254TFT-4.5
  • Zoro # G4021451
Overall Length
80 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A1254TFT-4.5
Country of Origin
France
Dimensions
Drill Bit Size
4.5 mm
Overall Length
80 mm
Flute Length
1 17/20 in
Shank Dia.
4.5 mm
Drill Point Length
1.35 mm
Maximum Drilling Depth
1.8500 in
Shank Length
33 mm
Decimal Equivalent
0.1772
Description
Taper Length Drill Bit, Drill Bit Size 4.5 mm, Drill Bit Point Angle 118 Degrees , 6 Facet Point, High Speed Steel, TiNAl