  • Mfr # A1254TFT-6.9
  • Zoro # G4021488
Overall Length
109 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1254TFT-6.9
Drill Bit Size
6.9 mm
Overall Length
109 mm
Flute Length
2 717/1000 in
Shank Dia.
6.9 mm
Maximum Drilling Depth
2.7170 in
Shank Length
40 mm
Drill Point Length
2.07 mm
Drill Bit Point Type
6 Facet Point
Decimal Equivalent
0.2717
Description
Taper Length Drill Bit, Drill Bit Size 6.9 mm, Drill Bit Point Angle 118 Degrees , 6 Facet Point, High Speed Steel, TiNAl