  • Mfr # F2481-11.99
  • Zoro # G8261303
Size - Decimal
11.99mm - 0.4720
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2481-11.99
Size - Decimal
11.99mm - 0.4720
Flute Length
20.00 mm
Drill Bit Size
11.99mm
Overall Length
120.00 mm
Reamer Size
11.99 mm
Shank Dia.
12 mm
11.99mm (0.4720)
Number of Flutes
6
Decimal Equivalent
0.4720
Description
Chucking Reamer, Carbide, Bright (Uncoated), Metric, 11.99 mm