  • Mfr # F2481-12.02
  • Zoro # G7805847
Size - Decimal
12.02mm - 0.4732
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2481-12.02
Size - Decimal
12.02mm - 0.4732
Flute Length
20.00 mm
Shank Dia.
12 mm
Overall Length
120.00 mm
Reamer Size
12.02 mm
Drill Bit Size
12.02mm
12.02mm (0.4732)
Decimal Equivalent
0.4732
Number of Flutes
6
Description
Chucking Reamer, Carbide, Bright (Uncoated), Metric, 12.02 mm