  • Mfr # F2481-12.03
  • Zoro # G8414585
Size - Decimal
12.03mm - 0.4736
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2481-12.03
Size - Decimal
12.03mm - 0.4736
Flute Length
20.00 mm
Drill Bit Size
12.03mm
Shank Dia.
12 mm
12.03mm (0.4736)
Reamer Size
12.03 mm
Overall Length
120.00 mm
Number of Flutes
6
Decimal Equivalent
0.4736
Description
Chucking Reamer, Carbide, Bright (Uncoated), Metric, 12.03 mm