  • Mfr # F2481-4.03
  • Zoro # G8266797
Size - Decimal
4.03mm - 0.1587
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2481-4.03
Size - Decimal
4.03mm - 0.1587
Flute Length
12.00 mm
Reamer Size
4.03 mm
Overall Length
75.00 mm
Drill Bit Size
4.03mm
Shank Dia.
6 mm
4.03mm (0.1587)
Number of Flutes
4
Decimal Equivalent
0.1587
Description
Chucking Reamer, Carbide, Bright (Uncoated), Metric, 4.03 mm