  • Mfr # F2481-4.98
  • Zoro # G8433311
Size - Decimal
4.98mm - 0.1961
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2481-4.98
Size - Decimal
4.98mm - 0.1961
Flute Length
12.00 mm
Reamer Size
4.98 mm
Drill Bit Size
4.98mm
Overall Length
75.00 mm
Shank Dia.
6 mm
4.98mm (0.1961)
Decimal Equivalent
0.1961
Number of Flutes
4
Description
Chucking Reamer, Carbide, Bright (Uncoated), Metric, 4.98 mm