  • Mfr # F2481-5.98
  • Zoro # G8112474
Size - Decimal
5.98mm - 0.2354
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2481-5.98
Size - Decimal
5.98mm - 0.2354
Flute Length
12.00 mm
Overall Length
75.00 mm
5.98mm (0.2354)
Shank Dia.
6 mm
Reamer Size
5.98 mm
Drill Bit Size
5.98mm
Finish - Machining
Bright (Uncoated)
Material
Drill Bit Finish
Uncoated
Number of Flutes
4
Application
For Aluminum, Plastics
Decimal Equivalent
0.2354
Drill Bit
Finish
Uncoated
Description
Chucking Reamer, Carbide, Bright (Uncoated), Metric, 5.98 mm