  • Mfr # F2481-8.03
  • Zoro # G8194672
Size - Decimal
8.03mm - 0.3161
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2481-8.03
Size - Decimal
8.03mm - 0.3161
Flute Length
16.00 mm
Reamer Size
8.03 mm
Overall Length
100.00 mm
Shank Dia.
8 mm
Drill Bit Size
8.03mm
8.03mm (0.3161)
Finish - Machining
Bright (Uncoated)
Number of Flutes
6
Decimal Equivalent
0.3161
Finish
Uncoated
Drill Bit Finish
Uncoated
Application
For Aluminum, Plastics
Description
Chucking Reamer, Carbide, Bright (Uncoated), Metric, 8.03 mm