  • Mfr # F2481-9.98
  • Zoro # G8438787
Size - Decimal
9.98mm - 0.3929
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2481-9.98
Size - Decimal
9.98mm - 0.3929
Flute Length
20.00 mm
Shank Dia.
10 mm
Reamer Size
9.98 mm
Drill Bit Size
9.98mm
9.98mm (0.3929)
Overall Length
120.00 mm
Finish - Machining
Bright (Uncoated)
Drill Bit Finish
Uncoated
Number of Flutes
6
Decimal Equivalent
0.3929
Finish
Uncoated
Application
For Aluminum, Plastics
Description
Chucking Reamer, Carbide, Bright (Uncoated), Metric, 9.98 mm