  • Mfr # F2482TMS-14
  • Zoro # G7967583
Size - Decimal
14.00mm - 0.5512
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2482TMS-14
Size - Decimal
14.00mm - 0.5512
Flute Length
22.00 mm
Overall Length
130.00 mm
14.00mm (0.5512)
Drill Bit Size
14.00mm
Reamer Size
14.00 mm
Shank Dia.
14 mm
Number of Flutes
6
Decimal Equivalent
0.5512
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 14.00 mm