  • Mfr # F2481TMS-11.97
  • Zoro # G8402931
Size - Decimal
11.97mm - 0.4713
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2481TMS-11.97
Size - Decimal
11.97mm - 0.4713
Flute Length
20.00 mm
Drill Bit Size
11.97mm
Reamer Size
11.97 mm
11.97mm (0.4713)
Shank Dia.
12 mm
Overall Length
120.00 mm
Finish - Machining
TiAlN
Drill Bit Finish
TMS
Decimal Equivalent
0.4713
Material
Number of Flutes
6
Application
For Cast Iron, Steel
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 11.97 mm