  • Mfr # F2481TMS-5.01
  • Zoro # G8068225
Size - Decimal
5.01mm - 0.1972
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2481TMS-5.01
Size - Decimal
5.01mm - 0.1972
Flute Length
12.00 mm
Shank Dia.
6 mm
Drill Bit Size
5.01mm
Reamer Size
5.01 mm
5.01mm (0.1972)
Overall Length
75.00 mm
Decimal Equivalent
0.1972
Number of Flutes
4
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 5.01 mm