  • Mfr # F2481TMS-8.01
  • Zoro # G8367344
Size - Decimal
8.01mm - 0.3154
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2481TMS-8.01
Size - Decimal
8.01mm - 0.3154
Flute Length
16.00 mm
Shank Dia.
8 mm
Drill Bit Size
8.01mm
8.01mm (0.3154)
Overall Length
100.00 mm
Reamer Size
8.01 mm
Decimal Equivalent
0.3154
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 8.01 mm