  • Mfr # F2482-7.98
  • Zoro # G8192721
Size - Decimal
7.98mm - 0.3142
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2482-7.98
Size - Decimal
7.98mm - 0.3142
Flute Length
16.00 mm
7.98mm (0.3142)
Shank Dia.
8 mm
Reamer Size
7.98 mm
Drill Bit Size
7.98mm
Overall Length
100.00 mm
Decimal Equivalent
0.3142
Number of Flutes
6
Description
Chucking Reamer, Carbide, Bright (Uncoated), Metric, 7.98 mm