  • Mfr # F2482TMS-10.01
  • Zoro # G8295113
Size - Decimal
10.01mm - 0.3941
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2482TMS-10.01
Size - Decimal
10.01mm - 0.3941
Flute Length
20.00 mm
10.01mm (0.3941)
Shank Dia.
10 mm
Drill Bit Size
10.01mm
Reamer Size
10.01 mm
Overall Length
120.00 mm
Finish - Machining
TiAlN
Drill Bit Finish
TMS
Application
For Cast Iron, Steel
Standards
DIN 6535
Decimal Equivalent
0.3941
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 10.01 mm