  • Mfr # F2482TMS-11
  • Zoro # G7847393
Size - Decimal
11.00mm - 0.4331
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2482TMS-11
Size - Decimal
11.00mm - 0.4331
Flute Length
20.00 mm
Overall Length
120.00 mm
Reamer Size
11.00 mm
11.00mm (0.4331)
Drill Bit Size
11.00mm
Shank Dia.
12 mm
Decimal Equivalent
0.4331
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 11.00 mm