  • Mfr # F2482TMS-11.5
  • Zoro # G8193421
Size - Decimal
11.50mm - 0.4528
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2482TMS-11.5
Size - Decimal
11.50mm - 0.4528
Flute Length
20.00 mm
Drill Bit Size
11.50mm
Shank Dia.
12 mm
11.50mm (0.4528)
Reamer Size
11.50 mm
Overall Length
120.00 mm
Decimal Equivalent
0.4528
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 11.50 mm