  • Mfr # F2482TMS-15
  • Zoro # G7985223
Size - Decimal
15.00mm - 0.5906
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2482TMS-15
Size - Decimal
15.00mm - 0.5906
Flute Length
22.00 mm
Reamer Size
15.00 mm
15.00mm (0.5906)
Shank Dia.
16 mm
Drill Bit Size
15.00mm
Overall Length
130.00 mm
Decimal Equivalent
0.5906
Number of Flutes
6
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 15.00 mm