  • Mfr # F2482TMS-3.97
  • Zoro # G7809952
Size - Decimal
3.97mm - 0.1563
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2482TMS-3.97
Size - Decimal
3.97mm - 0.1563
Flute Length
12.00 mm
Reamer Size
3.97 mm
Shank Dia.
6 mm
Overall Length
75.00 mm
Drill Bit Dimension Type
Fractional Inch
Drill Bit Size
5/32"
3.97mm (0.1563)
Decimal Equivalent
0.1563
Number of Flutes
4
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 3.97 mm