  • Mfr # F2482TMS-4.02
  • Zoro # G8343465
Size - Decimal
4.02mm - 0.1583
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2482TMS-4.02
Size - Decimal
4.02mm - 0.1583
Flute Length
12.00 mm
Reamer Size
4.02 mm
Overall Length
75.00 mm
4.02mm (0.1583)
Drill Bit Size
4.02mm
Shank Dia.
6 mm
Decimal Equivalent
0.1583
Number of Flutes
4
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 4.02 mm