  • Mfr # A1211-0.99
  • Zoro # G4807481
Overall Length
34.00 mm
Drill Bit Size
#61
Shank Dia.
0.99 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A1211-0.99
Country of Origin
France
Dimensions
Overall Length
34.00 mm
Drill Bit Size
#61
Shank Dia.
0.99 mm
Flute Length
12.00 mm
Drill Bit Dimension Type
Wire
Depth x Dia. Ratio
8xD
Shank Length
22.00 mm
Drilling Depth
10.00mm
Drill Diameter Tolerance
H8
Drill Length Class
Jobber Length
Drill Point Length
0.297mm
Maximum Drilling Depth
12.00 mm